پیگیری سفارش

کاربر گرامی، لطفا به منظور استفاده بهینه از خدمات وب سایت و همچنین آشنایی با نحوه پیگیری سفارشات، توضیحات زیر را با دقت مطالعه نمایید و در صورتی که بعد از خواندن توضیحات، همچنان سوال یا مشکل شما رفع نشد از طریق این لینک برای تیم پشتیبانی تیکت ارسال نمایید.

وضعیت سفارش بیانگر چیست؟

تمام سفارشاتی که در فروشگاه اینترنتی پردیس میکاپ ثبت می کنید، از ابتدای روند ثبت سفارش تا زمان ارسال سفارش شامل پنج نوع وضعیت متفاوت میشوند. این وضعیت ها در قسمت توضیحات هر سفارش قابل مشاهده میباشند. در ادامه هر نوع وضعیت را به ترتیب به شما توضیح خواهیم داد.

 1. تکمیل نشده :   این نوع وضعیت به این معنا است که شما ابتدا سبد خرید تشکیل داده اید و در ادامه آدرس و مشخصات را ثبت کرده اید و تا انتهای روند ثبت سفارش پیش رفته اید اما در قدم آخر، اقدام به پرداخت سفارش نکرده اید. در این صورت سفارش شما یک سفارش ناقص و تکمیل نشده است که طی یک بازه زمانی تقریبا 24 ساعته فرصت دارید تا از طریق پنل کاربری خود آن را ثبت و تسویه کنید؛ در غیر اینصورت با اتمام سر رسید 24 ساعته، سفارش بطور خودکار لغو خواهد شد.

 2. پیگیری نشده :  این وضعیت نماگر ثبت نهایی سفارش توسط مشتری است. سفارشات با این وضعیت در سیستم به عنوان یک سفارش کامل ثبت شده اند و منتظر بررسی نهایی توسط پشتیبانی فروشگاه هستند. بررسی سفارش به منظور رفع ایرادات احتمالی (برای مثال مشتری نام گیرنده را کامل ننوشته باشد) انجام می شود.

 3. در حال پیگیری   سفارشات با این وضعیت، توسط پشتیبانی فروشگاه مشاهده و بررسی شده اند و در حال آماده سازی برای ارسال هستند. همچنین در صورتی که سفارش رزرو شده ای داشته باشید، از زمان بررسی توسط پشتیبانی و تا روز ارسال، وضعیت آن سفارش در حال پیگیری خواهد بود و به محض ارسال، وضعیت آن به مرحله بعدی تغییر می یابد.

 4. انجام شد :  سفارش تمام مراحل لازم را طی کرده؛ توسط پشتیبانی بررسی شده و به مقصد گیرنده ارسال شده است. لازم به ذکر است که امکان ویرایش و لغو سفارش تنها در وضعیت های شماره 1 ، 2 و 3 وجود دارد و در صورتی که وضعیت سفارش شما (انجام شد) باشد، ویرایش و یا لغو ارسال قابل انجام نیست.

 5. لغو شده :   سفارشاتی که طی 24 ساعت بعد از ایجاد آنها تکمیل و یا تسویه نشوند، بصورت خودکار توسط سیستم لغو می شوند. همچنین این وضعیت میتواند بیانگر این باشد که فروشگاه بنا به درخواست مشتری، سفارش را لغو کرده است.

مرسوله های پستی چه موقع ارسال می شوند؟

در پردیس میکاپ، تمام مرسولات پستی، در اولین ظهر روز کاریِ بعد از ثبت سفارش ارسال می شوند. برای درک بهتر، لطفا توجه فرمایید: برای مثال سفارشی که صبح شنبه ثبت شده باشد، ظهر شنبه ارسال میشود و سفارشی که ظهر، عصر و یا شبِ شنبه ثبت شده باشد، ظهر روز یکشنبه ارسال می شود. همچنین بر فرض تعطیل بودنِ روز یکشنبه، سفارش اولین روز کاری پیش رو (ظهر دوشنبه) ارسال خواهد شد.

مرسوله خود را چگونه پیگیری کنیم؟

کد 16 رقمی رهگیری مرسولات پستی، حداقل 24 ساعت کاری (یک روز غیر تعطیل) بعد از ثبت سفارش، به شماره موبایل مشتری پیامک می شود در ادامه و بعد از دریافت کد رهگیری مرسوله، به منظور مشاهده وضعیت و رهگیری مرسوله میتوانید کد دریافتی را در سایت رهگیری اداره پست به نشانی tracking.post.ir وارد نمایید تا از موقعیت مرسوله خود مطلع شوید. همچنین در صورت عدم دریافت کد رهگیری بعد از 48 ساعت، میتوانید از طریق پشتیبانی پردیس میکاپ و یا تماس تلفنی با 0935359355 (آقای سعیدی، پشتیبانی وب سایت) اقدام به دریافت کد مرسوله کنید.

تحویل مرسوله به مشتری چقدر زمان میبرد؟

بطور کلی، زمان تحویل مرسوله به عوامل متعددی همچون شهر مقصد گیرنده، نوع سرویس پستی، زمان ارسال و ... بستگی دارد و از همین رو نمیتوان پیش بینی کرد که سفارش دقیقا چه زمان به مشتری تحویل داده می شود. اما بر اساس تجربه های کسب شده از سفارشات ارسال شده تا به امروز، سفارش های پستی 3 تا 5 روزه به مشتری تحویل داده می شوند. همچنین با توجه به قرار داشتن فروشگاه پردیس میکاپ در شهر شیراز، مرسوله های پستی در استان فارس نیز معمولا به 48 ساعت زمان نیاز دارند تا تحویل گیرنده داده شوند. همچنین مرسوله هایی که با سرویس پست ویژه ارسال می شوند، معمولا طی کمتر از 48 ساعت کاری به گیرنده تحویل داده خواهند شد. (پست ویژه در استان های تهران، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و فارس فعال است)

ارسال سفارش با چه سرویس هایی قابل انجام است؟

در شیراز امکان ارسال سفارش با پیک فروشگاه، اسنپ باکس، پست پیشتاز و پست ویژه و در سایر نقاط استان فارس ارسال با پست پیشتاز و پست ویژه فراهم است.

همچنین برای سایر شهرهای سراسر کشور، ارسال با پست پیشتاز قابل انجام است اما برای استان های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و فارس نیز علاوه بر پست پیشتاز، پست ویژه (ارسال هوایی) نیز قابل انجام می باشد. لازم به ذکر است که استان های تحت پوشش سرویس پست ویژه در آینده توسط اداره پست ملی افزایش خواهند یافت.

چرا سفارش من در پنلم قرار ندارد؟

در حال حاضر در وب سایت پردیس میکاپ به منظور افزایش تنوع و راحتی مشتری در ثبت سفارش؛ دو شیوه خرید فعال است؛ یکی خرید سریع و بدون ثبت نام و شیوه دیگر خرید عادی با ثبت نام. سفارشاتی که بدونعضویت در وب سایت ثبت میکنید در پنل کاربری قرار نمیگیرند اما سفارشاتی که بعد از ورود به حساب کاربری خود ثبت میکنید، در قسمت سفارشات من قابل مشاهده هستند. لطفا توجه فرمایید که حتی اگر بعد از خرید در سایت ثبت نام کنید، خرید های قبلی در پنل کاربریتان قرار داده نمیشوند.

چگونه فاکتور خریدم را دریافت کنم؟

برای دریافت فاکتور خرید خود، میتوانید با شماره موبایلی که با آن سفارش ثبت کرده اید، درخواست خود را به پشتیبانی ارسال نمایید. برای ارسال درخواست میتوانید تیکت ارسال کنید و یا با شماره 09353509355 تماس حاصل فرمایید. همچنین در واتساپ و تلگرام نیز همین شماره آماده ارسال فاکتور شما می باشد.